warsztaty profesjonalnego retuszu

blog

Profesjonalny retusz zdjęć


Zapraszam na spotkanie z zaawansowaną obróbką fotograficzną, stosowaną w fotografii reklamowej. Dobry retusz oznacza taki rodzaj pracy nad fotografią aby zachować jej najwyższą jakość. Bardzo łatwo przy niedostatecznej wiedzy i wyczuciu pozbawić zdjęcie ostrości, ważnego detalu, wyprodukować obszary rozmyte, zepsuć kolory. O takiej zaawansowanej i niepsującej zdjęć obróbce będę opowiadać.

Dla kogo są te warsztaty?

Dla każdego, kto jest użytkownikiem Photoshop'a i bez względu na stopień zaawansowania chce poznać techniki profesjonalnej obróbki zdjęć lub wzbogacić już istniejący warsztat o nowe informacje.

Czego nauczysz się na moich warsztatach?

Poznasz techniki, które wykorzystuje się w fotografii reklamowej, od wywołania pliku w formacie RAW aż do wypuszczenia pliku przeznaczonego do oddania klientowi. Omówimy poszczególne etapy pracy nad zdjęciem, od wyboru odpowiedniego kadru, poprzez odpowiednie modyfikacje koloru, kontrastu, wyostrzenia aż do retuszu samej postaci.

Jak wyglądają takie warsztaty?

Podczas warsztatów omawiane bedą następujące zagadnienia:

  • Parę słów o sprzęcie i aplikacjach
  • Wywoływanie plików RAW
  • Filtr skraplanie
  • Separacja częstotliwości
  • Korekcja przestrzeni barwowych
  • Dodge&burne
  • Postępowanie przy korekcji skóry, włosów, oczu
  • Wyostrzanie - jaką metodę wybrać
  • Konwersja do B&W
  • Zapisywanie pliku w wysokiej rozdzielczości i do zastosowań internetowych

Podczas warsztatów będzie też czas na dodatkowe pytania i odpowiedzi.

Warsztaty odbędą się w formie wykładu podczas którego będę retuszować zdjęcia z komentarzem, nie trzeba zabierać własnego sprzętu, bo zapamiętacie nieporównywalnie więcej, gdy nie bedzie Was rozpraszała samodzielna praca. Podczas warsztatów lepiej sprawdzi się słuchanie i obserwacja bo tylko w takiej formie będę mogła przekazać maksimum wiedzy w tak krótkim czasie. Będzie można rzecz jasna robić notatki, jeśli komuś odpowiada styl akademicki ale ja i tak po zakończeniu warsztatów wyślę każdemu uczestnikowi konspekt z najważniejszymi punktami omawianych etapów retuszu.

W czasie warsztatów do dyspozycji uczestników będą przekąski i kawa, przewiduję jedną dłuższą ok. 15-20 minutową przerwę na kanapkowy posiłek.

Co z robić aby wziąć udział w warsztatach?

Przede wszystkim zgłosić chęć uczestnictwa za pomocą maila lub w wiadomości za pomocą Fan Page'a i wpłacić bezzwrotny zadatek w wysokości 200 zł. Zapłata zadatku jest równoznaczna z rezerwacją miejsca. Całość kwoty należy uiścić najpóźniej 7 dni przed terminem warsztatów.

Preferuję kameralną formę warsztatów więc ilość miejsc jest mocno ograniczona.

Po zgłoszeniu wysyłam uczestnikowi mail ze wszystkim niezbędnymi informacjami.

Jeśli z jakichś losowych przyczyn warsztaty zostaną przeze mnie odwołane zwracam 100% wpłaty na podane konta uczestników.

Tak to wygląda ze strony formalnej. Zapraszam do wspólnej nauki.


najbliŻsze  warsztaty