warsztaty fotografii sensualnej

blog

Warsztaty fotografii studyjnej z modelkami


Największą przyjemność z fotografowania w studio daje mi eksperymentowanie ze światłem, wydobywanie za jego pomocą kilku różnych twarzy tej samej osoby. To praca diametralnie różna od fotografowania w plenerze czy w pomieszczeniach ze światłem zastanym, łatwiejsza i trudniejsza zarazem. Łatwiejsza, bo pozwala na pełną kontrolę światła, trudniejsza bo ma swoje ograniczenia i trzeba samemu budować swój set up od zera.

Czego nauczysz się na moich warsztatach?

Umiejętności budowania układu świateł aby osiągnąć zamierzony efekt, porozmawiamy jak najlepiej oświetlić modelkę, a jak mężczyznę, jak uzyskać delikatny a jak bardziej drapieżny efekt na zdjęciach. Wreszcie - jak pracować z modelką, aby uzyskać takie pozowanie, o jakie nam chodzi, a nie zawsze przecież w pracujemy z profesjonalistami - dobra komunikacja modelka/fotograf to już 50% sukcesu :).

Jak wyglądają takie warsztaty?

Teoria na początek musi być, omówimy sprzęt z jakim będziemy pracować, zarówno ten fotograficzny jak i stanowiący wyposazenie studia, pokażę Wam setup'y oświetleniowe, które lubię i wykorzystuję najczęściej i opowiem dlaczego. Po omówieniu kilka ważnych kwestii zaczynamy działać z aparatem w ręku - ja zaczynam pracować z modelką okraszając to co robię szczegółowym komentarzem. Potem dzielimy się na dwie grupy i pracujemy naprzemiennie z obiema modelkami, w trakcie każdy z Was dostaje swój indywidualny czas pracy z modelką. Kazdy z uczestników sam decyduje, jakie modyfikatory stosuje i jaki efekt chce uzyskać, sam buduje swoje środowisko pracy.

Po pierwszej serii zdjeć siadamy na krótko aby omówić rezultaty naszej pracy, zadajemy pytania i rozwiewamy wątpliwości.

Potem następuje kolejna seria zdjeć - próbujemy innych ustawień, modyfikatorów, rozwiązań.

Po zakończeniu pracy modelki jest czas na przedyskutowanie swoich kadrów, dyskusje i pytania.

W czasie warsztatów do dyspozycji uczestników będą przekaski i kawa, przewiduję jedną dłuższą ok. 15-20-minutową przerwę na kanapkowy posiłek.

Najlepsze zdjęcia z warsztatów będziecie mogli umieścić we własnym portfolio.

Co z robić aby wziąć udział w warsztatach?

Przede wszystkim zgłosić chęć uczestnictwa za pomocą  maila lub w wiadomości za pomocą Fan Page'a i wpłacić bezzwrotny zadatek w wysokości 200 zł nie później niż 7 dni przed terminem warsztatów. Całość kwoty należy uiścić najpóźniej w dniu warsztatów przed ich rozpoczęciem.

Po zgłoszeniu wysyłam uczestnikowi mail ze wszystkim niezbędnymi informacjami oraz kilkoma pytaniami, które pozwolą mi lepiej przygotować się warsztatów.

Jeśli z jakichś losowych przyczyn warsztaty zostaną przeze mnie odwołane zwracam 100% wpłaty na podane konta uczestników.

Tak to wygląda ze strony formalnej. Zapraszam do wspólnej nauki i zabawy :)


najbliŻsze  warsztaty