Workshops

Spotkania z fotografią sensualną organizuję kilka razy w roku, grupowe jak i indywidualne dla szczególnie wymagających fotografów. Zapisy odbywają się za pośrednictwem Facebooka lub mailowo. Wszystkie terminy ogłaszane są jako wydarzenia na fanpage’u i zapowiadane z przynajmniej miesięcznym wyprzedzeniem.

Warsztaty fotografii sensualnej
moduł grupowy

950 PLN

Spotkanie z fotografią buduarową, zmysłową i bardzo kobiecą realizowaną w pięknych wnętrzach apartamentów hotelowych. Dla każdego, kto chciałby rozpocząć przygodę z sensualami bądź poprawić swój warsztat. Spotykamy się w kameralnym gronie, aby zapewnić komfort pracy. Uczymy się pracy z modelką, szukania najciekawszych kadrów, radzenia sobie z ograniczeniami, które niesie za sobą praca w niedużych pomieszczeniach i wykorzystywania warunków oświetleniowych. Na warsztatach pracujemy zwykle w świetle zastanym ale zdarza się także, że wykorzystuję lampy swiatła stałego.
Ilość uczestników: max 8 osób

Pozują dwie profesjonalne modelki.

Warsztaty fotografii sensualnej
moduł indywidualny

2500 PLN

Warsztaty indywidualne z modelką to opcja dla tych tych, którzy wolą indywidualne podejście do nauki fotografii. Spotkanie z fotografią buduarową, zmysłową i bardzo kobiecą realizowaną w pięknych wnętrzach apartamentów hotelowych. Uczymy się wszystkiego, co najważniejsze a więc kontaktu z modelką, odpowiednie jej poprowadzenie, wykorzystanie zastanego światła i wykorzystywanie warunków, w jakich przyszło nam fotografować. Na warsztatach pracujemy zwykle w świetle zastanym ale zdarza się także, że wykorzystuję lampy światła stałego.

Warsztaty retuszu high end
BEGINNERS

moduł indywidualny/ lub on-line

630 PLN

Warsztaty, na których poznasz wszystkie podstawowe techniki, które są stosowane w komercyjnym retuszu. Spotkanie przebiega albo w moim studio albo za pośrednictwem komunikatora Skype z opcją udostępniania ekranu i połączeniu słuchawki/mikrofon, tak, że podczas trwania warsztatów, można zadawać pytania.
Wymagania: znajomość podstaw Photoshopa

Tematy omawiane podczas warsztatów:

1. Sprzęt do retuszu
2. Wywoływanie RAWu
(Camera RAW Adjustments)
3. Narzędzia PS stosowane do obróbki
5. Czyszczenie skóry
4. Frequency Separation
5. Dodge and Burn
6. Skin Tone Colour Correction
7. Najczęstsze błędy w retuszu  

Warsztaty retuszu high end
ADVANCED
moduł indywidualny/ lub on-line

690 PLN

Omówienie zaawansowanych metod retuszu stosowanych głównie w fotografii beauty, poprzez precyzyjne potraktowanie kolejnych etapów workflow obróbki z efektem high end. W trakcie pracy nie używam żadnych gotowych akcji ani pluginów. 
Wymagania: znajomość programu Photoshop i podstawowych technik retuszu.

Tematy omawiane podczas warsztatów:

1. Wstępne omówienie technik podstawowych.
2. Wywoływanie RAWu w programach typu CO i LR
3. Selekcja i maskowanie
5. Czyszczenie skóry (D&B normal, strong, contour)
4. Warstwy dopasowania
5. Warstwy pomocnicze
6. Retusz włosów, rzęs, brwi

7. Retusz oczu
8. Retusz ust

9. Praca na kanałach

10. Tonacja skóry, wyrównywanie koloru

11. Mastering curves  

Podane ceny są cenami netto. Cennik nie stanowi oferty w sensie handlowym. Podane ceny są poglądowe i mogą ulec zmianie w zależności od miejsca przeprowadzania warsztatów, ilości modelek.

Plan warsztatów fotografii sensualnej

Warsztaty odbywają się zwykle w godzinach 10:00 – 17:00, pracujemy w niewielkiej kameralnej grupie uczestników, co pozwala na komfort pracy i jak najwięcej czasu indywidualnej pracy z modelką.
Działamy wg sprawdzonego schematu:
1. Przywitanie uczestników i krótki wstęp teoretyczny, omówimy sprzęt, jaki wykorzystuję w codziennej pracy przy tego rodzaju sesjach, jak wygląda organizacja takiej sesji, jak pracować z modelką profesjonalną a jakie triki przydadzą się w sesji z osobą prywatną, jak radzić sobie z ograniczeniami, które napotkamy w pokojach hotelowych itp.
2. Zaczynamy pierwszą część praktyczną, dzielimy się na dwie grupy i każda z grup pracuje ze swoją modelką w osobnych pomieszczeniach. Najpierw ja pokazuję, potem wy działacie już sami pod moim okiem. Każda z osób ma swój własny czas na pracę indywidualną, staramy się wykorzystać wszystkie atuty lokacji i zbudować różne setupy oświetleniowe. Wymieniamy się grupami tak, aby każdy miał szansę pracować z każdą modelką.
3. Krótka przerwa na kawę i przekąski, podczas której zawsze jest czas na pytania, które pojawiły się w czasie pracy z modelkami.
4. Druga część praktyczna, modelki są w innych stylizacjach i powtarzamy sposób działania z części pierwszej.
5. Czas na podsumowanie, Wasze pytania i rozdanie certyfikatów.